הכירו ציוד מטבח שכל חנות מזון צריכה

במציאות של ימינו חנויות מזון הן דבר רווח כמעט כמו מטבחים ביתיים. מסעדות, בארים, בתי קפה, גלידריות ועוד חנויות מזון מסוגים שונים, פזורות בכל פינה ברחבי העולם. באופן טבעי, הציוד שמפעילה חנות מקצועית שונה מהותית מהמטבח הביתי. במאמר הבא נכיר את ציוד המטבח שהוא בגדר חובה בחנויות המזון השונות.

 אמת או חובה?

ציוד חובה בחנות מזון הוא מושג מעט מבלבל. אחרי הכול, החנויות השונות נבדלות זאת מזאת בלא מעט אופנים, ולכן זה אך טבעי שהציוד בו ישתמשו לא יהיה אחיד. יחד עם זאת יש כמה וכמה מכשירים וכלים שקשה לראות חנות מזון מתפקדת בלעדיהן. תחת מוצרי הדגל של ציוד למטבח תעשייתי או ציוד למסעדות אם תרצו, אפשר למצוא למשל מקררים תעשייתיים המסוגלים לאחסן מצרכי מזון בקירור באופן סיטונאי. גם כלי בישול אלמנטריים דוגמת סכום, סירים ומחבתות הם דבר שניתן למצוא בכל חנות, בין שמדובר בדוכן פלאפל או בבאר קוקטיילים. באופן מפתיע או שלא, רשימת ציוד החובה היא רשימה ארוכה למדי ונפרט עליה עוד בפסקאות הבאות.

כל מטבח צריך מרפסת?

העולם של ציוד למטבחים הוא עולם מעניין למדי עם שפע של פטנטים מפתיעים וגימיקים מלהיבים. אולם לפני שמוציאים את כרטיס האשראי הארגוני ורוכשים כל מיני ניסים ונפלאות חשוב להבין מהם הצרכים האמיתיים של חנות המזון. את ההבנה הזאת אפשר לגבש באמצעות מחשבה על עיצוב החנות. חשיבה על איפה כל דבר ממוקם ומהי מטרתו תוביל לרכישה מדויקת של הציוד המקצועי הנכון.

כך למשל, כל חנות מזון צריכה עמדת תשלום כלשהי. בהתאם לכך יש צורך להצטייד בקופה רושמת ובפריטים משרדיים נוספים. בנוסף כל מסעדה, בית קפה או דוכן זקוקים לאי אלו שירותי אחסון עבור הפרודוקטים שלהם, ומכאן עולה הצורך בארונות ייעודים, מקררים וכדומה. עוד עניין קריטי הוא שמירה על ניקיון החנות וכליה – כל חנות, גם חנות שמגישה אוכל בכלים חד פעמיים, זקוקה לפינת הדחת כלים ראויה לשמה. באמצעות עיצוב חנויות אפשר ללמוד לא מעט על מה מגדיר את רשימת ציוד החובה.

הנאה החנות בעיניך?

באופן טבעי, ציוד למסעדה לא מושתת רק על השימושיות גרידא. מסעדות וחנויות צריכות להצטייד גם בפריטי נוי שיעזרו להקנות את האווירה הרצויה. לכן ישנם לא מעט חפצים שאמנם לא נכללים תחת ההגדרה הקלאסית של ציוד למטבחים אבל הם עדיין מככבים ברשימה מסוג זה: גופי תאורה, וילונות, אגרטלים וכיוצא בזה.

כל אחת מיוחדת בדרכה

זה אמנם לא המקרה הקלאסית של "רב הדמיון על השונה". אבל יחד עם זאת, בהסתכלות ממעוף הציפור על חנויות מזון שונות אפשר לראות שיש להן לא מעט כלים וחפצים דומים אם לא זהים. כל חנות מזון ייעודה הוא לשרת אנשים ולהאכילם, ועל כן מחזיקה בציוד ההולם לשם כך.


אקסטרה סוכנות דיגיטל
Call Now Button