ההיסטוריה של הגלידה

העולם מתחלק לשני סוגי אנשים. כאלו שאוהבים גלידה וכאלו שכנראה משהו לא בסדר בבלוטות הטעם שלהם. או במילים אחרות, קשה שלא לאהוב את המאכל המרענן וטעים אשר מגיע בווריאציות שונות וטעימות. הנה מספר עובדות על ראשיתו.

קשה לדמיין מציאות שבה לא הייתה נגישות לגלידה לכל דורש. אך עצם העובדה כי מקררים ומקפיאים הינם המצאה של המאות האחרונות מסבירה קצת יותר את העובדה הזאת. אם כן, איך למעשה החל תהליך גילוי המאכל הממכר שהפך להיות כה פופולארי.

מכונות גלידה

תקציר היסטוריית הגלידה

אין תמימות דעים גמורה בנוגע לראשית המצאת הגלידה, ישנם מספר דעות והשערות שונות בנוגע לכך, אך המהלך ההיסטורי שתפס ונמצא כאמין עד כמה שניתן הוא כי ראשית המצאת רעיון הגלידה אשר החל את דרכו בערבוב שלג מההרים.

נמצאו עדויות כי כבר בממלכת פרס נהגו להוסיף מיץ ענבים לשלג או לקרח. מכיוון סין הגיעו עדויות ראשונות של ערבוב מיצי פירות וקרח. את ההמצאה המופלאה הזאת העבירו הערבים מסין לכיוון איטליה והגיעו לרומא. ברומא החלו להוסיף לתערובת הקפואה את הדבש ובכך להפוך אותו למתוק יותר.

רק כאשר הגיע הגלידה לצרפת הוסיפו לה את החלב ובכך החלה ראשית דרכה של הגלידה החלבית כפי שאנחנו מכירים אותה כיום. מיותר לציין שבראשית דרכה היתה הגלידה מאכל המיועד לאנשי האצולה, מלוכה ולעשירים בלבד. לא היה זה דבר פשוט לשמר את האוכל בצורה הקפואה שלו ולכן האוכלוסייה הפשוטה לא יכלה להרשות לעצמה לאכול ממן המתוק והקר הזה. רק בהמשך החלו למצוא דרכים לייצר גלידות באופן פשוט יותר ואף לשמר אותן באמצעים הקיימים.

גלידה ממכונה? הייתכן?

בין גלידה לנשים יש סיפור אהבה תמידי, לא פלא אם כן כי את מכונת הגלידה הראשונה המציאה עקרת בית בארצות הברית, עוד בשנת 1843, נדרשו עוד מספר שנים על מנת שהדבר יהפוך להיות עובדה מוגמרת. רק לאחר כמה שנים הפכה להיות מכונת גלידה לפטנט רשום, דווקא על ידי מישהו אחר ולא על ידי אותה עקרת בית חביבה, אך ההמשך הינו ידוע. מכונת גלידה הפכה עם השנים להיות יותר ויותר פופולארית ואהובה בינות לקונדיטורים, שפים ואפילו בשלנים חובבים במטבח הביתי.

כל הטעמים וכל הצבעים

כיום בעידן השפע והתפתחות הקולינרית נוכל למצוא מגוון רחב ביותר של גלידות. רמות ההכנה ואיכותן כמובן יהיו שונות ומגוונות, אבל ניתן בהחלט לומר כי כל אחד יכול למצוא את הטעם והמרקם האהובים עליו.

בין אם אנחנו רוצים סורבה פירות או שאנחנו רוצים גלידת שמנת חלבית איכותית הכל נמצא בהישג יד. בין אם נרצה לקנות את הגלידה בגלידריה פרטית, או שנבחר לקנות אותה בקופסא הנמכרת בסופר או שנכין אותה בייצור ביתי. שיהיה לבריאות ובהנאה.


אקסטרה סוכנות דיגיטל
Call Now Button