ההבדלים בצרכים ובפונקציונליות בין המטבח הביתי למטבח התעשייתי

סביבת המטבח המודרני, בין אם מדובר בסביבת מטבח ביתי ובין גם מדובר בסביבת מטבח מוסדי-תעשייתי, משלבת בתוכה מגוון רחב של מערכות ציוד למטבח החכם.

מערכות אלו כוללות בין היתר: קולטי אדים יוקרתיים, תנורי אפייה יוקרתיים, כיריים יוקרתיים, מקררים מעוצבים, מיקרוגלים מהודרים ועוד מגוון רחב של מערכות ציוד מתקדמות ההופכות כל סביבת מטבח לסביבת מטבח דיגיטלי ומתקדם גם במראה וגם בפונקציונאליות.

יחד עם זאת, הטמעתן של אותן מערכות ציוד מתקדמות לסביבת המטבח החכם מחייבת אבחנה מדויקת וברורה בין המטבח הביתי לבין המטבח המוסדי וזאת לנוכח ההבדלים השונים בין שני סוגי המטבחים הן ברמת צרכי השימוש (צרכים) בו והן ברמת אופן השימוש בו (פונקציונאליות).

ציוד למטבחים

מספר הבדלים ברורים בין שני סוגי המבטחים ואופן התאמת הציוד לכל אחד מהם

חלל העבודה

שטח המטבח הביתי הוא ברוב המקרים קטן יותר מזה של המטבח המוסדי ולכן התכנון של מרחב העבודה בו חייב להיעשות בהתאם לגודל העומד לרשותכם תוך ניצול השטח באופן המיטבי ביותר.

נראות

המטבח הביתי מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים של ביתכם ולכן הוא חייב להיעשות תוך כדי תכנון המתייחס לא רק להיבט הפונקציונאלי של המטבח בדומה למטבחים מוסדיים אלא גם לאופן נראות המטבח כחלק אינטגראלי מביתכם.

עיצוב מטבחים

הליכי תכנון ועיצוב של מטבחים ביתיים שמים דגש על המראה הדקורטיבי של המטבח בעוד הליכי תכנון ועיצוב של מטבחים מוסדיים שמים דגש על צרכי השימוש בו ואופן ניצול השטח לצרכי עמדות העבודה השונות.

משטחי עבודה

ברוב המטבחים המוסדיים משטחי העבודה הינם משטחי נירוסטה המאפשרים עבודה ממושכת ללא צורך בפעולות ניקוי וחיטוי יסודיות. מנגד, ברוב המטבחים הביתיים משטחי העבודה הינם משטחי שיש דקטון למטבח יוקרתיים המשתלבים לתוך המראה הדקורטיבי המיוצר בחלל המטבח.

מערכות ציוד

כיום, הנטייה ברוב המטבחים הביתיים הינה לבצע הטמעה של מערכות הציוד המתקדמות (מקררים, תנורי אפייה וכדומה) בתוך ארונות המטבח באופן המסווה באופן חלקי או מלא מהעין. מנגד, במטבחים המוסדיים ציוד מטבח תעשייתי ואפילו ציוד למסעדות עומד חשוף ומהווה נקודת עבודה אחת מיני רבות בתוך חלל המטבח.

מספר מילים על התאמת מערכות ציוד מתקדמות לחלל המטבח

התאמה של מערכות ציוד חכמות ומתקדמות לסביבת המטבח הדיגיטלי והמודרני, חייבת להיעשות (בשני המקרים: גם למטבח הביתי וגם למטבח המוסדי) באמצעות תכנון פונקציונאלי של שטח המטבח, מספר עמדות העבודה בחלל המטבח, עיצוב ונראות המבטח והיקפי העבודה בו. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכם להסתייע בשירותיה של חברה לייבוא ציוד מטבח המתמחה באבזור חללי מטבח ביתיים ומוסדיים כאחד באמצעות מערכות ציוד דיגיטליות. מערכות אלו משלבות בין יוקרה ואיכות לבין עיצובים אלגנטיים ומרשימים ביופיים.


אקסטרה סוכנות דיגיטל
Call Now Button